Pravidlá futbalu

Futbal - bez nadsázky najpopulárnejšia športová hra na svete. Obrovské množstvo dospelých mužov a žien, rovnako ako deti rôzneho veku, hrajú túto úžasnú zábavu s loptou, ktorá rozvíja tímový duch, zlepšuje silu, agilitu a vytrvalosť a podporuje socializáciu.

Oficiálne pravidlá futbalu sú mimoriadne zložité a nie sú prístupné každému dieťaťu. Napriek tomu sa deti naučia hrať túto hru podľa svojich pravidiel, pričom používajú iba základné pojmy a notáciu. Každopádne sa táto tímová hra vždy ukazuje ako nezvyčajne zaujímavá, vzrušujúca a vzrušujúca.

V tomto článku upozorňujeme na pravidlá domáceho futbalu pre deti, prostredníctvom ktorých každé dieťa zistí, akú funkciu vykonáva a ako môžete pomôcť tímu vyhrať tento ťažký zápas.

Pravidlá futbalu pre deti

Pre hru futbalu sa bude vyžadovať špeciálna plošinová plošina dlhšia ako 30-40 metrov a šírka 15-30 metrov. Na celej danej platforme sa nakreslí znak, ktorý ju rozdelí na dve polovice a na stranách sa nastaví 6 vlajok, z ktorých 4 sú uhlovité a 2 sú stredné.

Na koncoch obdĺžnika sú nainštalované alebo zobrazené identické brány s veľkosťou 3-4 metre. Oficiálna verzia hry pozostáva z 2 polovíc 45 minút, ktoré sú oddelené 15 minútovou prestávkou. Ak mladistvý futbal hrá veľmi malé deti, ktoré môžu počas tejto doby unaviť, doba polčasu často klesá na 15 minút, zatiaľ čo trvanie prestávky je iba 5 minút.

Pred začiatkom hry sú všetci účastníci rozdelení do dvoch tímov, z ktorých každý má rovnaký počet hráčov od 4 do 11, v závislosti od dohôd dosiahnutých medzi stranami. Zvyšok chlapcov môže súčasne sedieť na lavičke a čakať na ich obrat.

Každý člen tímu vo futbale vykonáva špecifickú funkciu. V tomto prípade je možné rozdeliť úlohy medzi jednotlivými hráčmi rôznymi spôsobmi - každý tím musí mať jedného brankára, jedného alebo viacerých útočníkov, ako aj strelcov a obrancov. Na začiatku hry každý hráč zaujme svoje miesto na ihrisku na základe zvoleného usporiadania.

Spravidla začína hra s množstvom. S jeho pomocou sa určuje, ktorý tím bude najskôr spustiť hru a ktorý z nich bude nezávisle vybrať bránu. V inej verzii hrá loptu rozhodca a tím okamžite vstúpi do hry, ktorému sa podarilo získať prvé.

V každom prípade hra začína v strede poľa, keď kapitán jedného z tímov alebo rozhodca vstúpi do hry. V budúcnosti sa v priebehu hry účastníci snažia priniesť mu čo najbližšie k cieľu svojho súpera a získať gól, rovnako ako nedovoliť hráčom "nepriateľského" družstva, aby ich polovicu ihriska.

Podľa pravidiel nie je povolená hra ručne vo futbale akýmikoľvek hráčmi, s výnimkou brankára. Pass, zastaviť a brániť loptu v tejto hre je povolené len nohy. Týmto spôsobom nemôžete dať každú laťku navzájom, ani nepotlačiť ostatných chlapcov rukami.

Akékoľvek porušenie pravidiel vo futbale okamžite stanovených sudcom alebo jeho asistentom. V závislosti od toho, čo sa stalo, hráč môže byť varovaný alebo odstránený z poľa. Okrem toho môže tím, ktorý porušil pravidlá, vo futbale priradiť voľný kop alebo trest. Body získané za góly dosiahnuté v dôsledku takýchto štrajkov počíta víťazný tím rovnako ako ostatné body.

V prípade, že na základe dvoch polčasov nie je výsledok zápasu určený podľa pravidiel, vo futbale sa pridelí dodatočný čas. Medzitým potreba vzniká len v prípade, že hra musí byť nevyhnutne víťazom. Pri priateľských zápasoch je povolené remíza.

Tiež odporúčame, aby ste si prečítali pravidlá hry v pioneerball.