Monte Carlo

Krásny, luxusný mesto-štát Monako bol vždy zaujímavý pre turistov s pamiatkami . Jedným z nich je okruh Circuit de Monaco v elegantnej oblasti Monte Carlo, ktorá prechádza pozdĺž francúzskej riviéry. Táto mestská cesta sa stáva hlavnou cestou počas formuly 1. Keď sú preteky súťažené, sú úplne zablokované a miestne autobusy sú vylúčené z trasy.

Samozrejme, počas majstrovskej rally sa Monte Carlo stáva hlavným centrom turistov, celebrít a športovcov. Existujú zmluvy a sponzorské zmluvy s víťazmi pretekov. Obyvatelia Monaka, ktorí majú apartmány pozdĺž cesty, naozaj získavajú bohatšie na úkor prenájmu v tejto dobe. Trať sa stala najpopulárnejšou a cennou pre jazdcov, rovnako ako pre fanúšikov neuveriteľných súťaží, pretože len dôležité nie je šampionát v šampionáte, ale obratnosť a schopnosť riadiť auto vysokou rýchlosťou.

História trate v Monte Carle

Trasa rally v Monte Carle bola hlavnou cestou od narodenia F1. Táto pomerne komplikovaná fáza súťaže sa rozhodla otvoriť princa Alberta v roku 1911 a v roku 1929 sa konal prvý tréningový závod. V roku 1950 sa okruh rally v Monte Carle stal povinným okruhom vo svetovom šampionáte F1. Víťazom prvého preteku bol Juan-Manuel Fangio. V roku 1952 bol počas preteku tragicky zabitý taliansky pretekár Luigi Fagioli. Nemal čas spomaliť v nebezpečnom tuneli cesty a narazil. Po tomto incidente celý svet začal hovoriť o nebezpečenstve cesty a bol vylúčený z Formuly 1 až do roku 1955. Avšak v roku 1955 sa okruh vrátil do pretekárskeho kalendára majstrovstiev. Od tohto okamihu sa na Monte Carlo stretli ďalšie dve úmrtia pretekárov a dvaja z nich prileteli do mora autami, čo však neovplyvnilo držanie majstrovstiev. Dĺžka pretekárskej dráhy sa v priebehu času zmenila, posledná konfigurácia bola v roku 2003 z 3370 m na 3340 m.

Maximálna rýchlosť prechodu všetkých stupňov bola stanovená v roku 2007. Pri rýchlosti 110 km / h získal francúzsky jazdecký jazdec Sebastien Loeb úžasné výsledky, to najlepšie z histórie F1. Cesta na ceste Citroen C4 prebiehala 3 hodiny a 10 minút, čo sa stalo svetovým rekordom.

Grand Prix na trati v Monte Carle

Pre začiatočníkov a už známych jazdcov na svete je víťazstvo na trati v Monte Carle mimoriadne dôležitou udalosťou, pretože v tomto štádiu vodiči dokazujú svoju schopnosť prispôsobiť sa na ceste a schopnosť riadiť auto rýchlo. Pretekárska dráha je veľmi úzka, len dve autá sa môžu dostať do svojej šírky vo svojich rozmeroch, to je dôvod, prečo "pracovať na predbiehanie" je veľmi hlúpe a nebezpečné rozhodnutie každého jazdca. Ak chcete získať dlho očakávané víťazstvo vo Formule 1, športovci by mali čo najpresnejšie prejsť zákrutami a tunelmi, ktoré sa nachádzajú na trati v Monaku až na 17. Cesta vyzerá ako veľmi strmý serpentín, jeden nesprávny krok a let je nevyhnutný a možno i smrteľný výsledok.

Pred majstrovstvami pretekárskych automobilov je veľmi dôležité vybrať správnu gumu, pretože diaľnica cesty je naplnená extrémnymi oblasťami: mokrý asfalt, ľad, sneh, suché pozemky. Tieto štádiá sa striedajú mnohokrát, takže zle vybrané pneumatiky sa môžu dobre správať na suchom asfalte a nemôžu sa vyrovnať s ľadovým krytom. Pretekári sa snažia vybrať mäkkú gumu a venovať veľkú pozornosť jazde automobilov, aerodynamike, ako aj samotnej stratégii pretekov.

Trať rally v Monte Carle je plná nebezpečenstva, ktoré jazdci očakávajú. Najťažšie etapy boli ostrými zákrutami "Hairpin" a nočnými tunelmi. Najnebezpečnejším pretekom šampionátu je noc. Pre toto preteky sa vyberú 10 jazdcov, ktorí preukázali najlepšie výsledky počas tréningových zápasov. Nočné súťaže sa uzatvárajú a posledná preteková trať pre Formula 1.

Okrem pretekania odporúčame návštevu miestnych múzeí ( oceánografické múzeum , múzeum starého Monaka, múzeum automobilov), knížecí palác a samozrejme kasíno Monte Carlo .