PostFinance Arena

V Berne - hlavnom meste Švajčiarska - sú tu nielen krásne miesta na prechádzky, fontány , historické pamiatky a pamiatky . Rovnako ako v každom rozvinutom hlavnom meste bolo miesto pre športové zariadenia, napríklad PostFinance Arena. Hovorme o tom podrobnejšie.

Čo je PostFinance Arena?

PostFinance-Arena (PostFinance-Arena) je domáca športová aréna pre tréningové a domáce hokejové zápasy. Spočiatku to bolo nazývané "Ice Palace Almend", a po "Bern Arena". Štadión bol postavený v roku 1967, teraz sa považuje za hlavnú domácu arénu športového klubu v Berne. Celkový počet miest je 16789 osôb. Dôležitou črtou PostFinance Arena z ostatných ľadových štadiónov je prítomnosť najväčšieho stojanu na svete, ktorý je určený pre 11862 fanúšikov.

Ľadovec v Berne bol hlavným miestom pre majstrovstvá sveta v hokeji v roku 2009, bol to desatý výročie Pohár vo Švajčiarsku, z ktorého Rusko vyhralo a porazilo kanadský tím vo finále. Tu sa uskutočnilo prvé víťazstvo Victoria Cup 2008.

PostFinance-Arena v našich dňoch

Možno povedať, že medzi všetkými európskymi športovými arénami je Bernská aréna vo Švajčiarsku, ktorá zhromažďuje najväčší počet divákov. Spravidla sú stojany naplnené nie menej ako 95%.

Je potrebné dodať, že majiteľ arény investoval približne 100 miliónov dolárov na rekonštrukciu Majstrovstiev sveta, čím sa obnovila, posilnila a rozšírila. Zóna VIP bola úplne zmenená, okrem toho sa stala viac ako 500 miest. Tento hokejový pódium je považovaný za športovú atrakciu pre všetkých fanúšikov klasického hokeja.

Ako sa dostať do PostFinance Arena?

Do hokejovej arény sa môžete dostať verejnou dopravou. Pred zastávkou centra Wankdorf sa nachádzajú električky číslo 9 a mestský autobus č. 40 a M1. Z autobusu číslo 44 sa dostanete na zastávku Zent. V každom prípade budete musieť chodiť asi 10 minút pešo. Taktiež si môžete vziať taxík alebo sami. V blízkosti PostFinance Arena je parkovisko.